Nasze Wina

REVELIN
rodzaj wina-wytrawne czerwone
rocznik-2015
zawartość alk -13,1
twórca wina - Marek Kąkolewski
kwasowość - 5,2

odmiana winorośli: REGENT

REGENT - to nowa odmiana niemiecka, której owoce świetnie nadają się na bardzo dobrej jakości czerwone wino. Obecnie jest coraz bardziej ceniona, szczególnie w krajach Europy Zachodniej, gdzie uprawia się ją w sposób ekologiczny. Owoce nadają się do oberwania pod koniec września lub na początku października. Z zebranych owoców uzyskuje się wspaniałej jakości wino o intensywnie czerwonym kolorze. Poza tym będzie ono niezwykle przyjemne w smaku, ponieważ wyraźnie wybije się w nim nuta owocowa. Zachwyci też swoją łagodnością i lekkością z racji małej zawartości garbników.

CARRIE

rodzaj wina - wytrawne białe
rocznik - 2015
zawartość alk -12,5
twórca wina -Marek Kąkolewski
kwasowość -6,9
odmiana: SEYVAL BLANC

SEYVAL BLANC- bardzo atrakcyjna odmiana do produkcji wysokiej jakości win stołowych. Odmiana bardzo plenna. Preferuje gleby żyzne na których rodzi owoce o wysokiej jakości. Wina z niej powstałe charakteryzują się, orzeźwiającą świeżością o aromacie owoców cytrusowych i kiwi. Dojrzałość osiąga pod koniec września ale w celu skumulowania jak największej ilości cukrów owoce należy przetrzymać na krzewach nawet do połowy października.

VIVIENNE
 

rodzaj wina - wytrawne białe
rocznik -2015
zawartość alk -14,3
twórca wina -Marek Kąkolewski
kwasowość -6,5

odmiana: SOLARIS

SOLARIS - Kuliste jagody mają żółty kolor oraz delikatny, niezwykle słodki miąższ. Dojrzewają bardzo wcześnie – w pierwszej dekadzie września.Odmiana przeznaczona do produkcji wina białego deserowego, dobrej jakości, aromatyczne, łagodne w smaku Charakteryzuję się wysoką zdrowotnością, ponieważ jedzenie winogron wzmacnia odporność organizmu na infekcje. Winogrona zawierają witaminę A, która korzystanie wpływa na nasz wzrok i witaminy z grupy B, które łagodzą efekty stresu. Solaris zawiera żelazo i jod, które to pierwiastki regulują prace tarczycy.

DEVIN

rodzaj wina - wytrawne czerwone
rocznik -2015
zawartość alk -12,7
twórca wina -Marek Kąkolewski
kwasowość -5,3

odmiana: RONDO

RONDO -krzew jest orkeślany jako uniwersalny, gdyż jego smaczne owoce nadają się w sumie do wielu celów. Jeśli jednak chodzi o uzyskiwane z nich wino, to cieszy się ono niezwykłym powodzeniem z racji swojej klarowności i głębokiego smaku. Będzie ono miało piękną ciemnorubinową barwę, a jego aromat okaże się wręcz czereśniowo-malinowy. Będzie też przy tym wszystkim trochę kwaskowate, ale i łagodne, ponieważ zawiera niewiele garbników i kwasów organicznych.

TULLIA
rodzaj wina-wytrawne białe
rocznik -2015
zawartość alk-12,5
twórca wina -Marek Kąkolewski
kwasowość -6,4

odmiana: PHOENIX 

PHOENIX - Odmiana wyhodowana w Niemczech. Odmiana ze względu na duże grona oraz smaczne i stosukowo duże jagody traktowana jako ogólnoużytkowa. Jest to odmiana średnio wczesna do spożycia II dekada września, do przerobu  koniec września. Wino z bogatym owocowym aromatem z nutami owoców tropikalnych( zwłscza ananasa) i pewną nutą muszkatu. Wino bardzo oryginalne ,świeże , delikatne i lekkie.